Kotlina, palniki

jacek
Kontaktowanie:

Re: KUŻNIA,KOTLINA

Postautor: jacek » 19 mar 2013, o 16:06

Witaj Karolu. Również myślałem, że Janusz ma wyłączność na produkcję perfekcyjnych palników, ale kiedy znalazłem filmiki Renega to opadła mi szczęka. Pomimo umieszczenia ich w prostym, prostokątnym piecyku, praktycznie w niczym nie odstają od Januszowych wynalazków.

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Postautor: BANAN » 19 mar 2013, o 17:10

Każdy ma swoje uzasadnione racje,palniki reneqa są z otwartą flarą, by nie hamować prędkości strumienia mieszanki,ja obstaję przy palnikach o grubszym kalibrze, ale z siateczką u wylotu flary.I jeden i drugi może dużo.Ważne w tym wszystkim jest obycie z gazem i zrozumienie zachodzących w procesie spalania zjawisk. I to by bylo na tyle proszę wycieczki :lol:

reneq

Postautor: reneq » 19 mar 2013, o 20:38

o! banan uchwycił sedno spawy. teraz ktoś 'silnoręki' powinien dyskusję usunąć lub przenieść do właściwego działu, a ogłoszenie sprzedaży zostawić dla zainteresowanych.

jacek
Kontaktowanie:

Postautor: jacek » 19 mar 2013, o 21:07

Reneg jak zwykle ma dobry pomysł. Uważam, że skoro Zbyszek ma ochotę pohandlować piecykami to wątek powinno się zarchiwizować, tak by nie kolidował on z intencjami sprzedawcy. Nawiasem mówiąc, Zbyszku nie dziw się, że rozmowa rozwinęła się w takim kierunku, ale na nieszczęście na obu forach kowalskich jest wielu specjalistów z bardzo wielu dziedzin, a same fora są nieocenioną skarbnicą wiedzy branżowej i nie tylko. Sam Janusz to człowiek encyklopedia, który na każde pytanie w jednej chwili udziela fachowej odpowiedzi. Pozdrawiam i życzę udanego handlu, Jacenty.

O.K.

Postautor: O.K. » 20 mar 2013, o 00:44

BANAN pisze:Karolu, Tam gdzie się reneq chwalił, Ty już dawno nie zaglądałeś , a chwalił się tak dawno, że jeszcze nie wiedziałeś, że takie miejsce jest :lol:

Rzeczywiście dawno nie szperałem po forach. To z powodu chronicznego braku czasu. Nawet w zimę taki zapiernicz że niem kiedy taczki załadować panie majster. :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Kotlina, palniki

Postautor: Administrator » 22 mar 2013, o 09:50

Rozmowa przeniesiona z innego działu.

Wróć do „Wyposażenie kuźni”