Sukces

umi

Sukces

Postautor: umi » 29 cze 2013, o 12:46

Nie było mnie parę tygodni, no może naście ale wybaczcie mi to :) Już mówię dlaczego ;) Zachęcony niebywałym sukcesem mojego pierwszego dzieła które na jednej z zachodnich aukcji poszło w ręce wybitnego kolekcjonera za kwotę składającą się z kilku zer ... po przecinku :shock: postanowiłem stworzyć drugie dzieło ;) I dziś pragnę przedstawić efekt mojej kilkumiesięcznej pracy. :) Dziś cytując klasyka polskiego kina śmiało mogę powiedzieć : "To jest dzieło na miarę moich możliwości. Ja tym dziełem otwieram oczy niedowiarkom ! Mówię: to jest moje dzieło, przeze mnie zrobione, i to nie jest moje ostatnie słowo!" :lol:
Załączniki
Scena II.jpg

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Re: Sukces

Postautor: BANAN » 29 cze 2013, o 20:27

To takie prowokacyjne. Mój wnuczek też tak potrafi pokrzywić gwoździe :lol:

umi

Postautor: umi » 1 lip 2013, o 11:52

Prawdziwa sztuka sama się obroni ;) Większość wielkich artystów prowokowała i nadal prowokuje swoją sztuką :shock: I właściwie pamięta się najbardziej o Tych co prowokują. W myśl współczesnej dewizy celebrytów czy polityków których osobiście nie lubię ale dewiza jest słuszna , „Wszystko jedno co o Tobie mówią , ważne aby mówili” :twisted: Zobacz sam, zjechałeś moje „arcydzieło” i już mamy temat do gadania :lol: To pierwsza zasada a teraz druga, zobacz Renoira , van Gogha czy Picassa lub geniusz lekkości muzyki Mozarta. Byli nierozumiani przez współczesnych sobie a stali się wielkimi w historii sztuki :!: Jak wnikniemy głębiej w kształt tych gwoździ i uruchomimy wyobraźnię to Panie lekko się zarumienią a Panom pojawi się uśmiech na twarzach :oops: To właśnie druga zasada „Sztuka musi prowokować i zaskakiwać inaczej staje się tylko rzemiosłem”. Pamiętać jednak trzeba że artysta musi najpierw być doskonałym rzemieślnikiem :!: Musiałem przecież najpierw wiedzieć co to jest młotek i gwóźdź :)
Trzecia zasada to zapał i wiara w słuszność tego co się robi . Trzeba kochać swoją pracę i wkładać w to maksimum serca a nawet więcej … bo całego siebie :) No i na koniec czwarta której hołduję od dawna. Zachwycające są misterne prace dawnych i współczesnych mistrzów ale prostota kształtu piramid do dziś zachwyca i to nie tylko z powodu ich wielkości ale i idealnych proporcji które przyciągają wzrok. A sam w sobie gwóźdź nie jest piękny w swojej prostocie ? Wiem co pomyślisz na początku, … że gadasz z wariatem ale całe szczęście znasz mnie nie od dziś :lol:
Załączniki
Oto On gwóżdź .jpg

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Postautor: BANAN » 1 lip 2013, o 16:59

Właśnie dlatego, że znam Cię nie od dziś, wiedziałem, że chcesz przekazać jakąś głębszą myśl :lol:

O.K.

Postautor: O.K. » 1 lip 2013, o 19:53

Umi ty pewnie masz fabrykę gwoździ ;) ,, tylko dlaczego reklamujesz pogięte gwoździki :lol: :lol:

umi

Postautor: umi » 2 lip 2013, o 11:55

Karol, mówisz że reklama dźwignią handlu :?: ;) Żeby gwoździe się rozmnażały to z tych prac kilka małych gwoździków by pewnie było :lol:
Żeby jakoś zgrabnie pokazać piękno to dodam coś co stworzy pełny tryptyk w temacie :idea: Całość można zatytułować doniośle „Życie … Gwoździ” :lol: :lol:
Załączniki
Scena III.jpg

O.K.

Postautor: O.K. » 3 lip 2013, o 22:09

Figlarny gwozdek ;) Jeszcze kilka sesji zdjęciowych i będzie można prace naukową skrobnąć
:lol: :lol:

Wróć do „Nasze osiągnięcia”