XIX Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Re: XIX Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie

Postautor: BANAN » 28 lip 2013, o 19:07

Czasami trzeba zacisnąć zęby i udawać, że się słucha sponsora. Swoją drogą ciekawe, czy bez ministerialnego dofinansowania byłoby możliwe zorganizowanie takiej imprezy.

Awatar użytkownika
Rumcajs

Postautor: Rumcajs » 28 lip 2013, o 19:39

Dofinansowanie tu na pewno ważne jest !
Organizator agencją towarzyską nie jest i każdemu nigdy nie dogodzi ;) :mrgreen:

Z punktem nr.2 się zgodzę, bo jest niedosyt w tym temacie.
Punkt. 3 to się nie wypowiem, bo się chwilę spóźniłem :p
Punkt.4 No właśnie sam stwierdziłeś Igor, że przez te dwa tygodnie gadania między sobą i z mistrzami i w czasie zajęć i przy piwie wieczorem to człowiek ma na to pogląd, wyposażenie to też kwestia tego jakie produkty będziesz tworzył, ale to pewnie zweryfikuje lokalny rynek. Wymiary kuźni to też różnie wiadomo, że jak ktoś wykonuje duże roboty to i więcej miejsca trzeba. Teraz przymierzam się do budowy budynku pod kuźnie, bo ten obecny to taka prowizorka :p i celuje w 30m2 + podcień drugie tyle. A budynek do tej powierzchni to tylko zgłaszam w gminie i tyle załatwiania papierków :mrgreen:
Punkt.5 to nie mam zastrzeżeń, w czasie konkursu kucia robiłem za pomocnika ;)
Przy samym oglądaniu mistrzów przy pracy człowiek wiele się uczy, widzisz co po kolei robią itp. Mi to strasznie pomaga, dlatego np. gdy w czasie warsztatów trzeba było któremuś majstrowi coś pobić młotem to chętnie się na to zgadzałem, Mistrz Kazimierz robił bardzo fajnego kwiata, którego mistrzowie nie pokazywali nam w ramach warsztatów, gdybym wtedy za młotkowego nie robił to bym nie zobaczył ;)

Pozdrawiam.
"Całą bezkształtną masę kruszców drogocennych,
Które zaległy piersi mej głąb nieodgadłą,
Jak wulkan z swych otchłani wyrzucam bezdennych
I ciskam ją na twarde, stalowe kowadło"

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Postautor: BANAN » 28 lip 2013, o 20:01

30 metrów? U mnie jest ponad 70 i cały czas mi za ciasno, a pracuję sam. Zimą przydała by się mniejsza, łatwiejsza do ogrzania :lol:

Awatar użytkownika
Rumcajs

Postautor: Rumcajs » 28 lip 2013, o 20:33

No 30 budynku zamkniętego i 30 pod dachem lecz bez ścian. Szału nie ma ale na budynek tej powierzchni nie ma całego załatwiania papierów ;) tylko zgłaszam w gminie, że buduje i tyle. Zobaczymy jak to wyjdzie ;) Teraz to roboty nie mam to i nic w tym temacie nie podziałam, bo funduszy brak, CV porozsyłałem i czekamy jak przyjdzie co do czego to na pewno dam znać :)

odessa

Postautor: odessa » 5 sie 2013, o 10:04

Cóż
Nie rzecz w tym aby dogodzić, lecz w tym aby ciągle się doskonalić.
Warsztaty w tym kształcie są super, i niech trwają jeszcze przez milion lat. Świetnie zorganizowane i niebywale profesjonalnie prowadzone. Zawsze jednak coś można poprawić. Każda (zdaniem moim) krytyczna uwaga jest dla organizatorów cennym spostrzeżeniem. Bo z pochwał się cieszymy i tyle, natomiast uwagi możemy uwzględnić (lub choćby przedyskutować) i dzięki nim mamy progres (rozwój).

Proszę więc nie traktujcie moich punktów jako coś złego, lecz wręcz przeciwnie, mam nadzieję, że pomogą one w jeszcze lepszym, w przyszłości zorganizowaniu warsztatów.

Chciałbym się, tak przy okazji dowiedzieć co o tym myślą organizatorzy.
Czy mogę liczyć na odpowiedź?

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Administrator » 5 sie 2013, o 21:51

Dzięki odessa za spostrzeżenia. Warsztaty są, jakie są, dzięki temu że słuchamy rad uczestników. M.in to forum powstało po jednych z warsztatów za radą i Wielką pomocą chłopaków. Wszelkie uwagi bierzemy sobie do serca i staramy się je wdrażać w kolejnych edycjach. Co do wykładowców - bardzo ciężko jest znaleźć odpowiednich ludzi którzy znają się na tematach prawnych w prowadzeniu kuźni, środkach unijnych na taką działalność bo w każdym województwie są inne zasady ich pozyskiwania. Więc prośba - jeżeli znacie ludzi kompetentnych którzy mogliby przyjechać do nas z ciekawym wykładem czy pokazem, bardzo prosimy o taką informację. Pamiętajcie tylko że już w listopadzie wniosek doi Ministerstwa musi byc gotowy więc na wszelkie pomysły na ulepszenie imprezy czekamy do paźdzernika :) Rumcajs a na ciebie czeka w wieży piękniutki dyplom dla pomocnika kowala. Wyślemy pocztą :)

Awatar użytkownika
Rumcajs

Postautor: Rumcajs » 6 sie 2013, o 11:21

O jak miło :) To czekam, ino adres mnie się zmienił i to nie ten co przy ankiecie podałem. Ulica i nr.domu inny choć w tym samym miejscu stoi :lol: W gminie mi oszaleli i ulice ponazywali :lol:
Wysyłam wam na PW.

Awatar użytkownika
Rumcajs

Postautor: Rumcajs » 9 sie 2013, o 20:56