XIX Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie

odessa

Re: XIX Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie

Postautor: odessa » 21 cze 2013, o 19:44

Witam kowali

adrian - proszę przywieź ten biznes - plan. Właśnie złożyłem wniosek na te 40 tys. i jestem przed pisaniem biznes planu. Chętnie więc bym się na Twoim po wzorował. Jestem z Krasnego to są okolice Rzeszowa i jeszcze na kowalstwo nikt nie składał żadnego projektu więc myślę, że Twój z moim (podobnym) by nie kolidowały.

W Lublinie będę o godz 15-stej w poniedziałek na dworcu PKS. Oczywiście nie wiem na którym, bo jest ich kilka. Więc pewnie jakoś się dostawać będę musiał do Cerkiewnej ulicy, gdzie są odjazdy do Wojciechowa.

Z internetu poczytałem, że jest jeden bankomat w Wojciechowie:
Bankomat BPS - Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.
140, Wojciechów

a potem najbliższe to już w Nałęczowie, Bełżycach i Lublinie

pozdrawiam serdecznie wszystkich

odessa

Awatar użytkownika
Rumcajs

Postautor: Rumcajs » 22 cze 2013, o 12:17

Łee to mojego banku nie obsługuje :p Bierem gotówkę. W Lublinie będę 1-szego w poniedziałek o godzinie 15:17. To rozumiem Odessa że jesteśmy na telefon ;)
Jeśli ktoś jeszcze będzie 1-szego jakoś po 15 w Lublinie to podaje nr. kom: 793-736-278.
"Całą bezkształtną masę kruszców drogocennych,
Które zaległy piersi mej głąb nieodgadłą,
Jak wulkan z swych otchłani wyrzucam bezdennych
I ciskam ją na twarde, stalowe kowadło"

odessa

Postautor: odessa » 22 cze 2013, o 19:24

Jasne Rumcajs - zadzwonię do Ciebie jak już wysiądę na dworcu PKS - dla przypomnienia mój nr telefonu (planowo będę o 15:00 w poniedziałek 1-wszego lipca w Lublinie) Igor DRAUS 781 164 453

pozdro dla wszystkich kowali
odessa

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Administrator » 24 cze 2013, o 08:21

Odessa ma rację, bankomat w Wojciechowie jest tylko jeden i obsługuje karty VISA.

Odessa, co do dworca PKS to zapewne będziesz na tym głównym, czyli nieopodal Zamku Lubelskiego. Stamtąd jest dosłownie rzut beretem do miejsca skąd odjeżdżają busy - wystarczy przejść kilka kroków w stronę Cerkwi :)

odessa

Postautor: odessa » 26 cze 2013, o 14:58

Witam kowali

1. Bankomat w Wojciechowie jest tylko jeden - tak jak matka jedna tylko jest

2. Właśnie zakończyłem kurs spawania metodą TIG 141 (pachwiny)
Co do teorii to: rodzaje stali, sposoby spawania, rodzaje gazów, rodzaje spoiw, spoin, błędy oraz dużo na temat samej metody spawania TIG
Co do praktyki: ściegi płaskie, ściegi poboczne, spawanie z góry do dołu i na odwrót, spawanie rury z płaską blachą.
Nie jest to łatwe, ale nauczyć się można. Pogodzić należy parę spraw: natężenie prądu, ilość gazu (Argon), długość i ostrość elektrody wolframowej, odległość od el. spawanego, rodzaj sposób i szybkość dodawania spoiwa (ręcznie się dodaje), grubość blachy i rury, odpowiednie ustawienie ciała, opuszczenie osłony tak żeby spojówek nie zepsuć, ułożenie węża od pistoletu tak żeby nie przeszkadzał, pilnowanie aby się jeziorko robiło nie za duże i nie za małe, płynne prowadzenie pistoletu, itd.
Ja w każdym razie teorię i praktykę z pachwin zdałem i tym wam wszystkim chciałem się pochwalić.

Pozdrawiam Was serdecznie
odessa

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Administrator » 27 cze 2013, o 22:20

No panowie widzę, że w sprawie transportu do Wojciechowa już wszystko ustalone. A ja obiecałam napisać gdzie się kierować już po przyjeździe do Wojciechowa :)
Do godz. 17.00 czekamy na was w biurze Warsztatów - Wieży Ariańskiej siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury. Wieży nie sposób pominąć http://www.gokwojciechow.pl/oferta-turystyczna/galeria.
Po godzinie 18.00 kierujcie się albo do kuźni albo bezpośrednio na kwatery "U Kowalowej" lub przy Karczmie Biesiada, bo tam będziecie zakwaterowni na całe dwa tygodnie. W kuźni i na kwaterach będą listy z zakwaterowaniem :). I uwaga! w poniedziałek nie ma dla was kolacji. Jedzonko zapeniamy od wtorkowego śniadania.

odessa

Postautor: odessa » 28 cze 2013, o 16:14

Jeszcze jedno pytanie. Czy kąpiemy się i robimy pranie (bo kowalska robota brudzi), u Pani Kowalowej, czy może za kuźnią w rzeczce KOWALÓWCE. Bo jak w rzeczce, to strój se jakiś będę wziąć musiał żeby nie gorszyć gawiedzi. Prawda?

licząc na odpowiedź pozdrawiam
odessa

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Postautor: BANAN » 28 cze 2013, o 19:56

To jest XXI wiek ,pokoje gościnne są z łazienkami, a rzekę zostaw w spokoju :lol:

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Administrator » 29 cze 2013, o 21:44

Masz racje Banan, pokoje są z łazienkami, z pralki również będzie można skorzystrać, a rzeka w Wojciechowie nazywa się Bystra i jakoś dawno z tarą tam przy niej nikogo nie widziałam :)

odessa

Postautor: odessa » 30 cze 2013, o 14:39

Się nie obrażajcie, zażartowałem se ino, a tu tyle patriotycznych - jakże (rzecz jasna) chwalebnych - odruchów w obronie infrastruktury i geografii Wojciechowa.
Chodziło mi tylko o to, czy jest pralka i czy jest prysznic. Rozumiem że są.

Faktycznie powinienem to powiedzieć delikatniej. Przepraszam więc za moje zachowanie, na drugi raz poprawię się.

Pozdrawiam serdecznie i do poniedziałku - pewnie będę z Rumcajsem u Was tak gdzieś ok. 17-18 godziny.
odessa

Wróć do „Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie”