Warsztaty Kowalskie

dżej_kop

Warsztaty Kowalskie

Postautor: dżej_kop » 1 paź 2012, o 21:45

Interesują mnie jakieś najbliższe warsztaty kowalskie.Chciałbym pogłębić moją wiedzę teoretyczną i praktyczną. Wydaje mi się, że takie warsztaty na początek "kariery" :) kowalskiej byłyby idealne. Kiedy i w jaki sposób mógłbym się na nie zapisać. Czy poza Wojciechowem takie szkolenie też jest możliwe?
"Czasem kowal kuje łańcuchy na własne nogi" :)

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Re: Warsztaty Kowalskie

Postautor: BANAN » 2 paź 2012, o 04:10

Warsztaty w Wojciechowie maja charakter dwutygodniowego kursu pod okiem instruktorów i jest to chyba najlepsza z dostępnych form szkolenia nazwijmy to stacjonarnego,ale są tez imprezy kowalskie na których tez można się sporo nauczyć i nawiązać osobiste kontakty.Taka impreza są warsztaty kowalskie w Swołowie organizowane przez stowarzyszenie Forum Kowalskie.jest to trzydniowa impreza plenerowa ,na której uczymy się od siebie nawzajem.

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Administrator » 2 paź 2012, o 14:07

Warsztaty w Wojciechowie odbędą się najprawdopodobniej w pierwszej połowie lipca 2013 roku. Nie możemy o nich nic konkretnego powiedzieć dopóki nasz wniosek nie zostanie rozpatrzony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jest kilku kowali wśród członków naszego Stowarzyszenia, którzy czasami przyjmują na indywidualną naukę w swoich kuźniach.

dżej_kop

Postautor: dżej_kop » 15 paź 2012, o 21:29

A no właśnie, jeśli chodzi o naukę to interesowało by mnie coś dłuższego - czyli albo warsztaty kowalskie, albo nauka u konkretnego kowala - bo jak sądzę samo patrzenie, nawet kilkudniowe w moim przypadku niewiele da :) Być może uda mi się załapać do jakiegoś mistrza kowalstwa na szkolenie, chociaż zastanawiam się...rozwiązanie takie jak warsztaty też by było dobrym wyjściem bo tam jak sądzę jest niezła wymiana doświadczeń. Szkoda, że te wojciechowskie to tylko 2 tygodnie trwają :D

Jak by nie było, i gdzie by nie było, to od czegoś trzeba zacząć porządne kowalstwo. Nie mogę przecież cały czas stukać młoteczkiem w ciemno :)

O.K.

Postautor: O.K. » 15 paź 2012, o 22:41

Jeśli jedne warsztaty to da ciebie za mało możesz spróbować załapać się po raz drugi. Ale kiedy łykniesz podstawy. Będziesz wiedział co z czego się bierze to potem samo patrzenie wystarczy.

jacek
Kontaktowanie:

Postautor: jacek » 18 paź 2012, o 18:42

Panowie poszukuję kogoś do pompowania miecha przy palenisku, myślicie że w urzędzie pracy znajdę chętnych, bo dmuchanie cholernie mnie wykańcza i nie mam czasu na uprawianie forumowych harców. A tak poważnie to te imprezy przez was opisywane to musi być niezłe przeżycie dla pasjonatów kowalskiego fachu.

O.K.

Postautor: O.K. » 18 paź 2012, o 21:04

Poprostu trzeba tam być i doświadczyć tego, nie ma innego wyjścia ;) .Podobno fajnie było na nocnym kuciu w Wojciechowie. Osobiście nie byłem i bardzo żałuje, to musi być fajna zabawa.

dżej_kop

Postautor: dżej_kop » 6 gru 2012, o 23:03

Wiadomo już może coś o Warsztatach w 2013 roku? Jakieś konkrety?

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Administrator » 7 gru 2012, o 16:13

Troszkę wiadomo :) XIX Warsztaty Kowalskie planowane są w dniach 2 - 14 lipca 2013 r.
Czekamy na decyzję Ministra Kultury - jak nasz wniosek mu się spodoba to ruszamy z naborem od połowy lutego :) Nabór do końca kwietnia i nie liczy się kolejność zgłoszeń tylko zawartość ankiety ... ;)

Awatar użytkownika
Rumcajs

Postautor: Rumcajs » 7 lut 2013, o 19:17

Mam pytanko odnośnie ankiety kwalifikacyjnej, czy podpis może być elektroniczny tzn. na komputerze pisany jak wszystko ? czy powinienem tą kartkę wydrukować, podpisać się ręcznie, zeskanować i dołączyć do reszty ?
"Całą bezkształtną masę kruszców drogocennych,
Które zaległy piersi mej głąb nieodgadłą,
Jak wulkan z swych otchłani wyrzucam bezdennych
I ciskam ją na twarde, stalowe kowadło"

Wróć do „Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie”