Intime

Awatar użytkownika
Edek

Intime

Postautor: Edek » 29 paź 2012, o 11:01

Dużymi krokami zbliża się czas adwentu i wyciszenia . Mamy jeszcze chwilę na zabawy i uciechy . Może warto więc przypomnieć w tym miejscu o jednym z mitycznych wręcz wynalazków z tej dziedziny życia. A którym musiał się uporać w dawnych czasach kowal czy ślusarz. Jest nim : Pas cnoty lub inaczej opaska syryjska – przyrząd stosowany w Europie między XII I XIX wiekiem w celu…. Jakim to raczej wiadomo :lol: Ale ciekawe jak zdejmowano miarę i czy przychodzono z tematem do przymiarki ;) Ma ktoś jakieś sugestie w tym temacie :?: Poniżej również zdjęcia i ryciny wykonawcze :D
Załączniki
XIV wiek.jpg
cintura di castità (5).jpg
San Marino.jpg

Awatar użytkownika
Edek

Re: Intime

Postautor: Edek » 29 paź 2012, o 11:03

Jeszcze zdjęcia praktyczne :D
Załączniki
cintura di castità (4).JPG
cintura di castità (3).JPG
cintura di castità (1).JPG

O.K.

Postautor: O.K. » 30 paź 2012, o 00:09

Zobaczysz ,wyrzucą cie z forum za takie rzeczy. :lol:
Wielokrotnie pytano mnie o to czy wykonuje taki rzeczy (pytają panowie ). Tłumacze że nie ma problemu ale muszę wziąć miarę (nie jednokrotnie) stal to nie gumka, trzeba dobrze dopasować. ;) Panie się uśmiechają a panowie rezygnują. Czasem szkoda. :(

Awatar użytkownika
Edek

Postautor: Edek » 30 paź 2012, o 10:24

Mnie wyrzucić ? :) A za co ? Temat jest przecież w miejscu poprawnym - "ciekawostki" :D Poza tym ukończyłem 18 wiosen :) Ale najważniejsze "Nic co ludzkie nie jest nam obce" A ta "ciekawostka" powiedziałbym że jest nawet bardzo bliska, ciału :D

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Postautor: BANAN » 30 paź 2012, o 12:09

I z tego powodu pewnie na odległość było czuć,która panna zakuta jest w pas cnoty.Musiało to strasznie utrudniać higienę.

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Administrator » 30 paź 2012, o 12:51

My w naszym Muzeum też mamy pas cnoty. Na szczęście nieużywany więc śmiało można podchodzić :lol:
375.jpg

Arianka

Postautor: Arianka » 30 paź 2012, o 12:59

Ale słuchajcie, dlaczego mówimy tu tylko o zakuwaniu kobiet w kajdany niewinności? Myślę, że mężczyznom też by to nie zaszkodziło :)

Poniżej męski pas cnoty :)
Co prawda nie został on zrobiony ręką kowala, ale myślę, że na zamówienie dalibyście radę coś takiego stworzyć.
Załączniki
pas.jpg

Awatar użytkownika
Edek

Postautor: Edek » 31 paź 2012, o 14:49

Droga Arianko, a kto przeskrobał już u zarania dziejów ? :) Zaraz zaraz jak to Ona miała na imię ? ;) Zrobić może i się by dało ale potrzeba by dobrego metaloplastyka jest taki, nazwiska nie zdradzę żeby nie robić reklamy, ale potrafiłby to wyklepać metodą "kołatki" która opisana jest w przytaczanej już na naszym forum książce A.W.Florowa "Artystyczna obróbka metali" :) Wiem że zasiałem ciekawość kto jest tym fachmanem :) Podpowiem: mężczyzna który w 2010 roku robił pokaz kucia damastu w ???? W miejscowość na W :D
Nie chcę żeby wyszło że się przechwalam ale miałaś dać zdjęcie męskiego pasa a nie maleńkiego naparstka :lol:

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Administrator » 31 paź 2012, o 16:06

Masz rację Edku, wielki szacunek dla Pana P. - z pewnością dałby radę i takiemu wyzwaniu.

A zagłębiając sie dalej w sferę intymną... poniżej zamieszczamy pracę naszego kolegi- forumowicza, który zamiast uczyć się na warsztatach, wykuwał pomoce naukowe na biologię i wmawiał wszystkim, że to wieszak :)
Załączniki
IMGP8363.JPG
Pozdrawiamy Cię Mareczku! :D

Awatar użytkownika
Edek

Postautor: Edek » 31 paź 2012, o 22:32

:lol: :lol: Ha ha ha , znam ten „sprzęt” , Umi ma takie zdjęcie swoich prac ręcznych na facebooku :lol: Też mi zapodał ten tekst z wieszakiem , że niby na czapkę i kapotę ;) Ciekawe czy to autoreklama :lol: No ale nieważne czy wieszak czy coś bardziej praktycznego, widać że mało używane i już jest nalot korozji :shock: Poprawka z konserwacji metalu :lol:

Wróć do „Ciekawostki”