Kółko czytelnicze - instrukcja obsługi :)))

umi

Kółko czytelnicze - instrukcja obsługi :)))

Postautor: umi » 20 lut 2013, o 07:02

Witojcie wspóczytelnicy :)

Powstało już małe archiwum z części zbiorów „poezji” i science fiction o kuciu, podkuwaniu , metaloplastyce i innej obróbce metalu której oryginały posiadamy a których kilka zeskanowaliśmy z kolegą MM_pierwszy. Na serwerze kowalstwo.umiwent.pl obecnie znajdują się następujące pozycje w języku polskim :

1929 Karpiowski R. Kowal Praktyczne Wiadomości dla Pracowników Zawodu Kowalskiego
1931 Instrukcja weterynaryjna - podkuwanie koni w wojsku
1936 Korybutiak Zygmunt Jan Kowalstwo Ludowe w województwie Wileńskiem
1938 Gładysz Mieczysław Zdobnictwo Metalowe na Śląsku
1939 Nawrocki Benedykt Będę Metalowcem Kowalstwo
1943 Donimirski Kazimierz Kuźnictwo
1946 Donimirski Kazimierz Kuźnictwo
1947 Weber Józef Zarys kowalstwa i obróbki cieplnej
1949 Hummel B Kowal
1950 Lipski Roman Technologia Metali Kowalstwo
1951 Kamieńszczykow G G Kuźnictwo
1952 Andrzejewski Władysław Roboty kowalskie i ślusarskie w budownictwie
1952 Gnoiński Tadeusz Kowal wiejski
1953 Reinfuss Roman Polskie ludowe kowalstwo artystyczne
1954 Knobloch Mieczysław Metaloplastyka cz. 2
1956 Gogółka Wilhelm Kiecoń Bolesław Kuźnictwo cz. 1
1961 Gogółka Wilhelm Kiecoń Bolesław Kuźnictwo cz. 2
1961 Pietrzykowski Piotr Galanteria Metalowa Artystyczne Emaliowanie i Kucie w Blasze
1963 Bohdanowicz Janusz Materiały do Kowalstwa Ludowego Południowej Kielecczyzny
1963 Jarocki Jan Wasiunyk Piotr Kuźnictwo i prasownictwo cz. 1
1965 Jarocki Jan Wasiunyk Piotr Kuźnictwo i prasownictwo cz. 2
1975 Gradowski Michał Technika i Technologia w Dawnym Złotnictwie
1976 Karczmarzewski Andrzej Kowalstwo Ludowe południowo wschodniej Małopolski
1982 Gil Euzebiusz Współczesne Ludowe Kowalstwo Opolszczyzny

Administrator widział zawartość tej czytelni więc może potwierdzić że działa i nie ma żadnej ściemy . :!: Na razie nie będziemy dalej uzupełniać tego co jeszcze posiadamy. Dlaczego ? To proste i już wyjaśniam. Tak jak sugerowałem wcześniej, każdy może dorzucić coś od siebie i w ten sposób dołączyć do korzystania z całości zbiorów. Coś w rodzaju wpisowego. Jeśli z Marcinem zeskanujemy wszystko i udostępnimy to nie ma zabawy i złamiemy prawo autorskie. Sami chwaliliście się że macie ciekawe pozycje i wszystkie których deklarowaliście posiadanie specjalnie nie skanowaliśmy mimo tego że są w Naszym posiadaniu. Tą stronę traktujemy jedynie jako platformę umożliwiającą wymianę książek których oryginały osobiście posiadamy. Dlatego nie umieszczamy tu żadnych plików ściągniętych z netu ( takich linki możemy po prostu wstawić jak zrobiłem to kiedyś z innymi ) a tu jedynie własnych oryginałów posiadanych i osobiście zeskanowanych !!!! :!: :!: :!: :!:
No a teraz jak z tego korzystać :?:
1 Zeskanować książkę , broszurę lub inne wydawnictwo w PDF której oryginał posiadamy. ( to ze względów prawnych naprawdę ważne aby mieć oryginał !!!!! )
2 Plik nazwać w następującej kolejności : data wydania , nazwisko autora , imię autora lub pierwszą literę , pełen tytuł ( tak jak w załączonym powyżej spisie treści )
3 Posiadać możliwość przesyłania po FTP ( to są jednak duże pliki) serwer doskonale działa z bezpłatnym http://filezilla-project.org/ sprawdziliśmy
4 Przesłać mi na prywatną wiadomość info że chce się coś załączyć. ( prośba aby mieć już naprawdę gotowy plik a nie na zapas pobierać, bez załączenia czegoś od siebie i tak nic się nie ściągnie )
5 Wysyłam Login , nr portu i tymczasowe hasło które można zmienić na własne na stronie: haslo.umiwent.pl
6 Przesyłacie plik na stronę kowalstwo.umiwent.pl wykorzystując otrzymane w mailu dane.
7 Umieszczacie w tym temacie na forum pełny tytuł pliku
8 Weryfikujemy czy załączona pozycja książkowa nie jest ogólnie dostępna w necie ( to chwila bo z Marcinem mamy i znamy właściwie wszystkie )
9 Gdy jest ok, administrator serwera zmienia status użytkownika i odsłania wszystkie foldery z plikami załączonymi przez wszystkich pozostałych użytkowników

Niestety nadal Mam problem ze PDF umożliwiającym kopiowanie i tłumaczenie tekstu w necie . Więc na razie trzeba o tym luksusie zapomnieć. No i to chyba by było na tyle. ;)

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Kółko czytelnicze - instrukcja obsługi :)))

Postautor: Administrator » 20 lut 2013, o 16:07

Administrator potwierdza, że widział zawartość tej czytelni, sprawdził jej działanie i nie ma tam żadnej ściemy :)
Administrator ponadto wyraża ogromną wdzięczność i uznanie dla kolegów M. i M. za tę inicjatywę i jest pełen podziwu dla przemyślanej strategii działania tego katalogu.
Administartor(ki) obiecują, że dorzucą coś ze swoich zbiorów, jako wpisowe, aby móc ze spokojem sumienia zagłębić sie w lekturze :)

Awatar użytkownika
Rumcajs

Postautor: Rumcajs » 20 lut 2013, o 20:14

Zapowiada się ciekawie :) puki co nie mam możliwości zeskanowania, ale jak będę miał to dorzucę coś od siebie ;)
"Całą bezkształtną masę kruszców drogocennych,
Które zaległy piersi mej głąb nieodgadłą,
Jak wulkan z swych otchłani wyrzucam bezdennych
I ciskam ją na twarde, stalowe kowadło"

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Postautor: BANAN » 21 lut 2013, o 06:07

No to już poczytałem :shock:

umi

Postautor: umi » 22 lut 2013, o 09:53

Może nie dodałem że na kółku czytelniczym mile widziane są również wydawnictwa zagraniczne :D A też jest sporo osób które je posiadają ;)

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Postautor: BANAN » 22 lut 2013, o 10:33

Tu by się jakaś pozycja znalazła,Ale sam tego nie ogarnę, mam nadzieję,że pomożesz ;)

umi

Postautor: umi » 24 lut 2013, o 08:18

Co bym miał nie pomoc ? ;)

Awatar użytkownika
Edek

Postautor: Edek » 26 lut 2013, o 10:18

Witam, dorzuciłem swoje trzy grosze wpisowego :D czyli szwedzką pozycję:

1965 Granstrom K. E. Metallslojd och klensmide.

Obecnie znajduje się w katalogu : szydercy/zza miedzy . Może będzie ciężko czytać w oryginale ;) ale tą niewygodę rekompensują zdjęcia i rysunki wykonawcze. :!: Jak głosi tytuł można tam znaleźć dużo ciekawostek od jubilerstwa do kowalstwa … takiego cięższego :lol:

umi

Postautor: umi » 28 lut 2013, o 10:49

Janusz, paczkę wysłałeś ? ;)

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Postautor: BANAN » 28 lut 2013, o 14:59

Dopiero w przyszłym tygodniu ogarnę, jestem trochę zarobiony.

Wróć do „Książki o tematyce kowalskiej”