Biblioteka

umi

Re: 1952 Kowal wiejski Tadeusz Gnoiński

Postautor: umi » 2 sty 2013, o 15:30

Wszystko można zrobić tylko czasu trzeba na zeskanowanie, sposobu na gromadzenie i przesyłanie do zainteresowanych :D To co tu prezentuję to wierzchołek ;) Samych tylko książek polskich o kowalstwie od lat 20 do 80 zeszłego wieku było ponad trzydzieści dorzucając resztę obróbki plastycznej i metaloplastyki to następne jakieś dwadzieścia o kuciu koni jakieś dziesięć to już około sześćdziesięciu. Ręczna obróbka metalu to jakieś następne dwadzieścia minimum :) Zagraniczne warte przekartkowania to jakieś następne trzydzieści minimum. Jak widać jest ich kilka ;) Może ktoś ma pomysł jak to ogarnąć a z oryginałami do zeskanowania mogę pomóc :D Jeden plik pdf niedużej książeczki to około 20 mega. Jestem otwarty i czekam na propozycję jak to rozwiązać ;)

Awatar użytkownika
Rumcajs

Postautor: Rumcajs » 2 sty 2013, o 19:27

20 mega to nie jest dużo, na jakiś serwis typu rapidshare można wrzucić ;)
"Całą bezkształtną masę kruszców drogocennych,
Które zaległy piersi mej głąb nieodgadłą,
Jak wulkan z swych otchłani wyrzucam bezdennych
I ciskam ją na twarde, stalowe kowadło"

umi

Postautor: umi » 2 sty 2013, o 22:23

Pomysł ok :) Trzeba coś takiego zrobić aby mieć nad tym jakąś kontrę. Jeśli serwer w Wojciechowie ma takie możliwości to tam a jeśli nie, mogę udostępnić część serwera na którym jest moja firma. Zasada była by prosta. Kto ma jakąś ciekawostkę skanuje ją i na serwer. Dostęp do umieszczonych tam plików mają osoby zarejestrowane na forum i które zamieściły swoje "dzieła" :lol: I mamy wspólną podręczną bibliotekę na użytek własny. więc legal całkowity bo nie rozpowszechniamy wszem i wobec a jedynie w wąskim kręgu. Pieczę nad zabawą i weryfikację zainteresowanych ma administrator serwera na którym to zrobimy. I jak ? ;)

Awatar użytkownika
Rumcajs

Postautor: Rumcajs » 3 sty 2013, o 20:08

Dla mnie bomba :mrgreen:

umi

Re: Biblioteka

Postautor: umi » 8 sty 2013, o 11:24

Sprawy mają się następująco ;)
Mam przygotowanych 10 pdf mój kolega Marcin też ma około 10 i dwa mam od Jarka te które zostawił kiedyś w Wojciechowie. Razem zeskanowanych jest około 22 pozycji, jest jeszcze kilka innych których mam tylko pdfy i też można by je wrzucić.
Informatycy już dostosowują zabezpieczenia serwera do możliwości szybkiego korzystania większej ilości osób tak na razie do 20 , docelowo można będzie więcej :) Proponuję w tym temacie dodawać zdjęcia okładek które możemy wrzucić do biblioteki. Stworzy się taki spis biblioteczny ;) Czekam na chętnych .

Awatar użytkownika
Rumcajs

Postautor: Rumcajs » 8 sty 2013, o 11:44

Od siebie z plików pdf. mogę dodać:
Jim Hrisoulas - The Complete Bladesmith - 56mb
The Blacksmiths Craft-1952 - 12,6mb

O.K.

Postautor: O.K. » 8 sty 2013, o 21:44

Chętnych na co ;) . Literatury mam niewiele ale poskanuje i , no właśnie , gdzie je przesłać :?:

umi

Postautor: umi » 11 sty 2013, o 12:28

Sorki że się nie odzywałem ale najpierw praca, rozumiecie sami że czasem trzeba coś do garnka włożyć ;)
Na wstępie przejdźmy na Ty, większość osób zna mnie doskonale więc nie róbmy wyjątków :lol: Rumcajs masz świetne książki, sam miałem kiedyś fioła żeby poznać ich zawartość i zaspokoiłem swoją ciekawość dopiero jakieś półtora roku temu ściągając ich pliki z internetu. Jedna świetna o rzemiośle kowalskim druga o wyrobie broni białej. Obie są po angielsku i przyszła mi taka myśl ;) Pliki amerykańskie których linki załączyłem są jakoś tak zapisane że można kopiować tekst i tłumaczyć go nawet w google. Owszem technicznych zwrotów nie dadzą rady ale każdy z Nas mając zdziebko wiedzy technicznej jakoś podoła :lol: A rysunki jak stwierdził Banan i OK są i tak w esperanto :D Zresztą jak mawiał mój nauczyciel " rysunek jest mową technika " więc potrzebujemy może nawet zwykłych tłumaczeń a techniczny dorobimy sami ;) Ponieważ książki są nie tylko angielskie czy niemieckie ale również w innych językach więc poprosiłem informatyka żeby rozpykał sprawę jak to zrobić z tekstem jak we wspomnianych linkach :) Więc chwilkę cierpliwości ;) Co do wysyłania plików to jeszcze chwilę bo chcę aby Nasz majątek intelektualny nie wyciekł w niekontrolowany sposób :lol:

O.K.

Postautor: O.K. » 12 sty 2013, o 21:58

Sprawa jasna, czekamy :!:

Wróć do „Książki o tematyce kowalskiej”