Czym malować ,patynować ,zabezpieczać przed korozją

O.K.

Re: Czym malować ,patynować ,zabezpieczać przed korozją

Postautor: O.K. » 26 paź 2012, o 22:48

Słyszałem o piaskowaniu drewna, sosnę (i inne drewna miękkie) fachowcy traktują myjką wysoko ciśnieniową a domy drewniane zabezpieczane są przed robactwem płomieniowaniem. Drewno jak widzisz można na wiele sposobów (obrabiać). Widziałem jak nowe dębowe stylowe drzwi były okładane (poobijane ) grubym łańcuchem , po tym zabiegu wyglądały ja by miały ze sto lat. :shock:
A tak nawiasem mówiąc , kolega mógł by się pochwalić mebelkiem :!:

jacek
Kontaktowanie:

Postautor: jacek » 3 lis 2012, o 15:01

Z tym łańcuchem to dobry patent, mówił mi o tej technice gościu, dla którego okuwałem mebelki. Co do moich mebelków to całą kolekcję mam na stronie, a nie mogę dodać załączników ponieważ plik jest zbyt duży. http://www.szustak-metaloplastyka.pl/galeria.html . Link do galerii, to jest stolik pod telewizor i biurko.

Jeżeli administrator uzna link jako spam to proszę o usunięcie go z postu.

O.K.

Postautor: O.K. » 4 lis 2012, o 00:04

Niezłe mebelki, nie wyglądają na IKA. :lol: Detale rzeźbione przez ciebie:?:

jacek
Kontaktowanie:

Postautor: jacek » 4 lis 2012, o 09:44

Dziękuję za budujący komplement, co do emblematów na meblach to z pod mojej ręki są tylko odlewy pijaczka w kuchennych drzwiczkach. Jak by człowiek miał robić formy do pojedynczych produktów, to by się pewnie klient dziwił, że to takie drogie. Dla kilkudziesięciu sztuk można się bawić w robienie foremek. Emblemaciki kupił klient na targu ze starociami gdzieś w stolicy. Dla ułatwienia najlepiej zdjąć formę z gotowego produktu, delikatnie przerobić i można zalewać.

O.K.

Postautor: O.K. » 4 lis 2012, o 17:17

Myślałem że detale z końmi to płaskorzeźba. A to odlewy. :shock: Fotki nie oddają w pełni realnego wyglądu. Mebelki z okuciami oczywiście naprawdę ni się podobają :idea: . A sprawa odlewików , napisz coś o tym. Kilka razy chciałem się pobawić w odlewanie ale na dorbą sprawę nie wiem od czego zacząć. Pyknij jakąś prackę naukową na temat odlewnictwa ,jak foremki lepić. Ale może nie tu, może w pytaniach do mistrza. Piszę zapytanie zerknij tam. ;)

O.K.

Postautor: O.K. » 7 lis 2012, o 00:24

Nie będzie to ani patynowanie ani zabezpieczanie przed korozją. Mowa jest o postarzaniu metalu :shock: . Metoda ta z pogranicza czarów i guseł, potrafi skutecznie postarzyć żelazo ale i nie tylko. W czym rzecz, żeby osiągnąć pięknie skorodowane żelazo trzeba moczyć je (no właśnie jak wam to powiedzieć. Może zacznę od początku. Jest sobie krówka, ale krowa nie produkuje tylko mleka. I nie chodzi tu o obornik, tylko o tą bardziej płynną część :lol: ) gnojowica, to jest ten czarodziejski preparat. Czas trwania- od pierwszej do trzecie pełni księżyca ;) (trzy miesiące) Potem tyko trzeba odszukać detal w tym płynie :cry: , wyczyścić :cry: (drobnostka).
Na zdjęciu , fragment podstawy który stał w obórce w oborniku ze dwa lata( straci materiał z grubości dobre 1/3)
Miłej pacy :lol:
Załączniki
cudne wrzery.jpg

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Postautor: BANAN » 7 lis 2012, o 05:20

Mocznik,saletra amonowa czyni ten sam efekt,a to ze względu na zawartość amoniaku.

O.K.

Postautor: O.K. » 8 lis 2012, o 00:50

Ale nie ma takiej frajdy. :lol: :lol: A tak poważnie, wiem ze istnieją jakieś preparaty o podobnym działaniu może ktoś zna takowe. :idea:
Mówisz saletra i mocznik. A w jakich proporcjach :?:

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Postautor: BANAN » 8 lis 2012, o 05:32

Trudno mówić o proporcjach,generalnie nawozy azotowe.Brałem kiedyś materiał na ogrodzenie od klienta.Trzymał go w pomieszczeniu,w którym był rozerwany worek z mocznikiem ,w miejscu kontaktu z wilgotnym nawozem ,płaskole były potwornie skorodowane.Myślę,że gdybyś taki detal włożył do worka z wilgotnym nawozem i na tydzień zakopał w ziemi,to będziesz miał wżery ,że aż miło.potem tylko obmyć,wypiaskować,oksyda olejem lnianym i gotowe :D

O.K.

Postautor: O.K. » 8 lis 2012, o 22:21

Nie wiem na ile to jest prawdą ale podobno w taki sposób robią czarny dąb (podrabiany), kiedyś opowiadał mi o tym pewien stolarz 8-)

Wróć do „Techniki kowalskie i pomoc techniczna”