Palenisko gazowe

O.K.

Re: Palenisko gazowe

Postautor: O.K. » 13 kwie 2013, o 00:16

Udało się tobie mnie podpuścić, znowu zacząłem bawić się w udoskonalanie własnego palniczka. Wygrzebałem rurki rureczki , dmuchawki wentylatorki i w tej chwili palniczek chodzi na doładowaniu z wentylatorka. Może poprawiła się kultura pracy, ale palnik śwista jak silnik pulsacyjny, może nie jest to głośna ale denerwująca przypadłość. Jeśli palnik pracuje na powietrzu atmosferycznym nie ma tego objawu. Może masz pomysł jak to wyeliminować :?: .

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Postautor: BANAN » 13 kwie 2013, o 04:54

Zmień siateczkę, zamiast niej kilka otworów o średnicy 5-7 mm . trzeba ustalić eksperymentalnie by w układzie bez nadmuchu uzyskać płomień niebieski, a nie zielony, czy granatowy. A w ogóle to wrzuć fotkę, coś nakombinował :lol:

O.K.

Postautor: O.K. » 14 kwie 2013, o 00:32

Pewnie chcesz się pośmiać z mojej konstrukcji. :D Płomyk jest niebieski, wydaje mi się że jest ok.. A żebym nie zapomniał, znalazłem dobrego dawcę rurki w którą wkręcam dyszę . Mianowicie jest to prądownica (strumienica ) od gaśnicy śniegowej. Wywaliłem gumowy lejek, została stalowa rurka z wężem gumowym. Rurkę trzeba lekko skuć w miejscu gwintowania pod dyszę, ale z drugiej strony posiada zakuty wąż , sama rurka jest zatoczona pod wężyk. Produkt dostępny na złomie. Wracając do siatki myślisz że wiercona siatka uciszy palnik :?:

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Postautor: BANAN » 14 kwie 2013, o 05:55

Robię teraz siateczki rzadsze, a z otworami większej średnicy, palniki są cichsze, Kiedyś puki piecyk się nie podgrzał potrafiły wyć.

O.K.

Postautor: O.K. » 16 kwie 2013, o 23:49

Pierwsze palenisko które działa na borygo. Chciałeś się pośmiać to proszę fotki. :lol: :lol: Od kilku dni pracuje na doładowanym palniku i wydaje mi się że podniosła się pare stopni temperatura w palenisku. A tak poważni te borygo to szybko improwizowana obudowa wentylatora kanałowego, wszystkie inne wentylatorki zdmuchiwały palnik ;)
Załączniki
cała prawda o palniku.jpg
palnik na borygo.jpg

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Postautor: BANAN » 17 kwie 2013, o 04:23

Widzę,że wydłużyłeś komorę ;) Lepiej? Wykombinowałeś najtańszy nadmuch :lol: Jestem pod wrażeniem. Ale gdybyś zrobił jeszcze wymiennik ciepła, to mógłby się okazać za słaby.

O.K.

Postautor: O.K. » 17 kwie 2013, o 23:44

To taka szybka improwizacja z tym wentylatorem z tego co pod stołem znalazłem. Masz racje, jeśli chodzi o wydajność w układzie z wymiennikiem, ten wentylatorek sobie nie poradzi.
Wymiennik do mojego paleniska a jakże mam w planach, kiedy realizacja? Nie wiem.
Chroniczny brak czasu -choroba naszego pokolenia

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Postautor: BANAN » 4 maja 2013, o 05:45

Karol, uruchomiłeś nowy piecyk?

O.K.

Postautor: O.K. » 5 maja 2013, o 22:16

Jeszcze nie . narazie trwa kompletowanie materiału na wymiennik. Kolejne palenisko wypadało by zrobić bardziej przemyślane.
wymienniczek chcę w części górnej paleniska umiejscowić, a ściśle mowiąc cała góra to wymiennik,
Taka puszka z otworem na palnik, z labiryncikiem w środku - tak sobie wymyśliłem :idea:

O.K.

Postautor: O.K. » 6 maja 2013, o 20:15

Może masz ciekawy patent na palenisko gazowe :?:

Wróć do „Narzędzia kowalskie”