Palenisko gazowe

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Palenisko gazowe

Postautor: BANAN » 24 cze 2012, o 05:00

Jakieś dwa lata temu wyeliminowałem koks z mojej kuźni (za drogi i zbyt zanieczyszczony)Pracuję teraz na propanie.Pracuję również nad odkrytym paleniskiem gazowym,w którym można by było pracować jak na zwyklej kotlinie koksowej.
Załączniki
DSC02320.JPG
To moje pierwsze palenisko gazowe

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Re: Palenisko gazowe

Postautor: BANAN » 29 cze 2012, o 04:56

A to odkryte palenisko gazowe.tradycyjne palenisko koksowe zasypane jest gruzem szamotowym ,ten nagrzewając się od palnika,promieniuje oddając temperaturę na grzany materiał.
Załączniki
DSC02743.JPG

O.K.

Postautor: O.K. » 5 wrz 2012, o 21:26

Oto moje suuuuper palenisko :lol: wymiary w środku 230x160x120 wys.W środku płytka szamotowa izolacja wata szklana .
Załączniki
palenisko 2.jpg
palenisko 1.jpg

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Postautor: BANAN » 6 wrz 2012, o 04:20

230 to szerokoś rozumiem?Lepsze osiągi uzyskałbyś gdybyś Obrócił wymiary o 90 stopni.Gorące spaliny mają wtedy dłuższą drogę zanim opuszczą piecyk i oddają temperaturę szamotowi.To zresztą błąd konstrukcyjny fabrycznych gazówek.Blaszana obudowa piecyka to porażka przy dłuższej pracy,blacha od gorących spalin się tak nagrzewa,ze nie sposób przy piecyku wystać,a co dopiero pracować.Ja u siebie izolację zaciągnąłem klejem do zaciągania ociepleń elewacji i piecyk jest na zewnątrz zimny nawet po kilkugodzinnej pracy.Czy w wylot flary wstawiałeś jakąś blachę z dziurami?Oto mój ostatni palnik,nagroda główna w sierpniowej edycji konkursu ,,praca miesiąca" organizowanym przez forum kowalskie,za kilka dni pojedzie do zwycięzcy.
Załączniki
DSC02844a.jpg

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Postautor: BANAN » 6 wrz 2012, o 04:32

A to mój podstawowy piecyk w czasie pracy.
Załączniki
duży piekarnik.JPG

O.K.

Postautor: O.K. » 6 wrz 2012, o 21:08

Przy budowie mojego min piekiełka :lol: sugerowałem się także paleniskami fabrycznymi. Co do obudowy z blaszki to masz racje, jak się nagrzeje to będzie świecić podczerwienią aż miło :D Co tam ,pierwsze koty za płoty.
A palnik pana proszę pana ,to mi się podoba :P
Co trzeba zrobić żeby wygrać takie cacko :?:

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Postautor: BANAN » 7 wrz 2012, o 04:34

Sponsorowałem palnik w sierpniowej edycji konkursu,,praca miesiąca"organizowanym co miesiąc przez Forum Kowalskie.Co trzeba zrobić?Trzeba się zarejestrować na forum,zgłosić pracę wykonaną w danym miesiącu opatrzoną fotografią(fotografiami) i krótkim opisem.Na początku kolejnego miesiąca w ciągu siedmiu dni głosujemy oddając swoje głosy na jedną z prac.Głosowanie wyłania zwycięzcę .Mój stolik zwyciężył w lipcu,kto zwycięży w sierpniu okaże się jutro,dziś ostatni dzień głosowania.Nie zawsze są fanty,ale zawsze jest satysfakcja :lol: Rzadko zdarza się okazja wygrania cacka,ale można taki palnik kupić,robię je również na sprzedaż dla kolegów po fachu,o koks jest coraz trudniej.

O.K.

Postautor: O.K. » 8 wrz 2012, o 21:57

Miły gest z tym palnikiem, :!: jeśli masz nadmiar to może zaczniemy nowy wątek ,,bazarek " się przyda :) . Masz rację uznanie kolegów- bezcenne. Jeśli chodzi o stolik to rzeczywiście niezła robótka.

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Postautor: BANAN » 9 wrz 2012, o 04:40

W tej chwili mam na zbyciu dwa palniki,ale każdy przestój wykorzystuję na ich konstuowanie i modernizacje w kuźni.

O.K.

Postautor: O.K. » 9 wrz 2012, o 20:17

Otwieraj nowy temacik,, Kupie, sprzedam zamienie" nie ma na co czekać. Ja chwiowo nie mam nic na zbyciu~, ale kowale może mają lub szukają sprzętu.
Wracając do palnika , wydaje mi się że płomyk jest nie równy czy
zmiana siatki coś poprawi.Plomyk wśrodku jest krótszy.
Załączniki
_s0_zmniejszacz_pl_IMAG1748_zmniejszacz-pl_224384.jpg

Wróć do „Narzędzia kowalskie”