Strona 1 z 1

Imadło francuskie

: 29 paź 2012, o 16:17
autor: Edek
Historia różnych wynalazków nierozerwalnie kojarzy się z mentalnością narodową :!: Niemcy np. potrzebują rzeczy trwałych i solidnych :idea: Inaczej jest z Francuzami :) Wynalazki typu szampan , wygodne i komfortowe samochody czy bardzo miły rodzaj miłości zawsze kojarzą się z Francją :oops: Czyli ma być : przyjemnie, wygodnie i komfortowo, trwałość ma tu drugoplanowe znaczenie :!: Jak to się ma do imadła ?
Już wyjaśniam. Imadło francuskie ma niespotykany sposób mocowania do stołu ( fig 4 ) . Mocowanie to umożliwia łatwy obrót osi imadła ( fig 3 i 5 ) a co za tym idzie zmianę konta szczęk imadła w stosunku do krawędzi stołu :!: O zaletach tego rozwiązania nie trzeba dużo pisać wśród ludzi którzy nie raz próbowali coś zrobić i minimalnie przeszkadzała krawędź stołu lub coś na stole :idea: Pełny komfort i wygoda pracy przy takim rozwiązaniu :) Zarówno stare imadła francuskie ( fig 2 ) jak i nowsze nie obrotowe ( fig 1 ), mają jeszcze dwie wspólne cechy. Pierwsza to przeniesienie ciężaru osiowo przez stopę imadła bezpośrednio na posadzkę . Druga to możliwość praktyczne błyskawicznego zdemontowania od stołu jeśli zachodzi taka potrzeba Jeszcze mała uwaga , czy jakiekolwiek imadła są tak pięknie zaprojektowane i wykonane ? :D

Re: Imadło francuskie

: 29 paź 2012, o 16:21
autor: Edek
Co za limit ? Tylko trzy zdjęcia w jednym poście ? Jak mięso na kartki w latach osiemdziesiątych :lol:

Re: Imadło francuskie

: 29 paź 2012, o 23:10
autor: O.K.
Co za wyczucie czasoprzestrzeni ;) . Właśnie dziś kończą podstawę pod płytę kowalską zastanawiałem się nad zamontowaniem małego imadła kowalskiego do tej podstawy (takie dwa w jednym) . Potrzebuje fotki mocowania imadła na klin takie jak w pierwszym poscie na 2 zdjęciu. Może posiadasz coś takiego :?: .