Palnik na olej przepracowany

O.K.

Re: Palnik na olej przepracowany

Postautor: O.K. » 6 paź 2012, o 22:46

Tak właśnie o takim podsufitowym okapie myślałem. Ewentualnie nad samym paleniskiem (coś w rodzaju zamkniętego paleniska) ale pogadamy potem idę szukać na wwwraszyn.

O.K.

Postautor: O.K. » 7 paź 2012, o 19:32

Mam znalazłem. To nie 100 ale prawie 200 stron. Widziałem twój wpis , super .
Myślałem o czymś takim ,niski okap nad samym paleniskiem tam temperatura jest dużo wyższa. Co do j. rosyjskiego to nie bardzo. Ale zdjęcia są po naszemu. Swoją drogą mają ciekawe pomysły.

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Postautor: BANAN » 12 paź 2012, o 06:48

Eksperymenty nad wykorzystaniem palnika olejowego do paleniska się nie powiodły,ale można go wykorzystać do celów grzewczych.W ubiegłym roku zbudowałem palnik bez nadmuchu,który wykorzystałem do grzania pieca c.o.Inspiracją był ten filmik http://www.youtube.com/watch?v=rHV9J_3F ... re=related .Musi być spełniony tylko jeden wymóg -dobry ciąg.Olej zawiera często wodę,która powoduje kipienie zawartości zbiorniczka,w momencie gdy osiąga temperaturę wrzenia,dlatego by to wyeliminować zasilam palnik metodą kropelkową i nie ma takiego problemu ;) ;)

O.K.

Postautor: O.K. » 12 paź 2012, o 20:00

Niestety zima zbliża się wielkimi krokami. Również zacząłem myśleć o zimie, coś trzeba robić żeby nie marzły 4 litery :D . w tej chwili prowadzę próby zaadoptowania chłodnicy samochodowej z elektrycznym wentylatorkiem na ,,nagrzewnice przemysłowo”. to mój pomysł na ogrzanie pomieszczenia warsztatu. Oglądając filmik wpadł mi w oko inny. Widziałeś te coś indukcyjne.? Niezłe cos . Szybkie, bez płomyka.

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Postautor: BANAN » 13 paź 2012, o 06:17

Chyba nie do ogarnięcia własnymi rękami :(

O.K.

Postautor: O.K. » 15 paź 2012, o 00:25

Ja z elektroniki dobry nie jestem ale są tacy co są. ;) Trzeba z nimi pogadać.

Wróć do „Narzędzia kowalskie”