Hey Hi Hello :)

dżej_kop

Hey Hi Hello :)

Postautor: dżej_kop » 26 wrz 2012, o 20:48

Cześć. Jestem Kuba. Mam 27 lat. Kowalstwem interesuje się głównie hobbystycznie. Bardzo lubie "dłubaninę" w żelazie :) Niestety mój warsztat pozostawia póki co wiele do życzenia, ale mam nadzieję go powoli wzbogacać nowymi umiejętnościami i doświadczeniami.
"Czasem kowal kuje łańcuchy na własne nogi" :)

O.K.

Re: Hey Hi Hello :)

Postautor: O.K. » 26 wrz 2012, o 21:40

Cześć . Kiedyś kowalstwo bylo moim chobby, teraz z tego żyje. ;)

jacek
Kontaktowanie:

Postautor: jacek » 27 wrz 2012, o 12:11

Witam cię kolego,ja też jestem tu nowy ale dam ci dobrą radę jeżeli chcesz by twoje hobbystyczne kowalstwo zmieniło się w całkiem dobrze płatną pracę zarobkową,to staraj się nie kopiować prac innych artystów,odpal wyobraźnię tak by twoje prace były oryginalne i jedyne w swoim rodzaju.Na początku mojej metaloplastyki z pracą łepetyny był problem ale małymi kroczkami dasz radę.Duplikując robotę ze stron internetowych staniesz w miejscu i satysfakcja zerowa.Każdy z wykonanych produktów oceń w sposób obiektywny,co zmieniłbyś w swoim wyrobie wykonując go jeszcze raz.Zauważając niedociągnięcia z czasem dojdziesz do perfekcji.Pozdrowienia Jacek Mikołajki.

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Postautor: BANAN » 27 wrz 2012, o 13:24

Jacek nie zdarzyło ci się nigdy zapałać chęcią skopiowania pracy,która cię zachwyciła?Swoją drogą kopiowanie to bardzo ciężki kawałek chleba :lol:Jak realizujesz swój pomysł to nikt nie wie jak miało być :lol:

jacek
Kontaktowanie:

Postautor: jacek » 27 wrz 2012, o 16:04

Widząc robotę ludzi,którzy osiągnęli najwyższy poziom,czułem dla nich olbrzymi szacunek i podziw,co prawda to co robię,to robię z palca.Aczkolwiek to pewnie niezłe wyzwanie skopiować czyjąś pracę z zamiarem zrobienia jej lepiej.Nie żebym się mądrzył i próbował udowodnić,że zjadłem wszystkie rozumy.Po prostu jestem samoukiem i nadal się uczę,a napisałem chłopakowi to czego ja doświadczyłem.Ale powiem ci panie bananie,że ci trochę zazdroszczę bo w łapach masz porządny fach.Może będzie mi kiedyś dane potowarzyszyć ci w robocie w charakterze drugich skrzypiec jako operator młotka nr.2.Podszkolił bym się u dobrego fachury.Chyba przycukrowałem.Pozdrawiam Jacek.

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Postautor: BANAN » 27 wrz 2012, o 16:22

Pewnie że przycukrowałeś :lol: Z zawodu wyuczonego jestem chemikiem,a kowalem jestem takim samym samoukiem jak Ty ;) Wprawdzie z reguły pracuję sam,ale dla młodszych kolegów po fachu moja kuźnia jest zawsze otwarta ;) Wprawdzie bardziej jestem związany z forum kowalskim ,ale tu też się doskonale czuję :D

O.K.

Postautor: O.K. » 27 wrz 2012, o 21:40

Świeta dyskusja
kiedyś do mojego stoiska podeszło dwóch kowali od których uczyłem się fachu (to pewien rodzaj kopiowania) oglądając moje prace powiedzieli że będą robić taki same.Wiecie jak fajnie się poczułem . To nobilitacja kiedy mistrz mówi takie słowa.
Zawody kowalskie to pewien rodzaj wymiany doświadczeń.

dżej_kop

Postautor: dżej_kop » 1 paź 2012, o 21:40

Jacek na pewno ma dużo racji, ale wydaje mi się, że (przynajmniej w moim przypadku) nie obędzie się bez kopiowania prac innych. Dla totalnych laików robienie czegoś na przykładzie gotowej już pracy jest chyba łatwiejsze. Wiadomo, że najlepiej jest się uczyć metodą prób i błędów i na 100% z kowalstwem też ta metoda zdałaby egzamin, ale mimo wszystko mi łatwiej jest podpatrywać niż samemu działać. Może kiedy już opanuję te podstawowe akcje, to wtedy uruchomię całkowicie wyobraźnię i zacznę tworzyć swoje
jedyne i niepowtarzalne dzieła" :D Póki co muszę się zadowolić kopiowaniem innych. Chociaż przez takie kopiowanie nabywa się nawyków podobnych do właściwego twórcy, no ale cóż, zacząć jakoś trzeba :) A skopiować pracę jakiegoś dobrego mistrza to myślę nie jest zadaniem łatwym :)
"Czasem kowal kuje łańcuchy na własne nogi" :)

O.K.

Postautor: O.K. » 2 paź 2012, o 22:06

Masz rację ,zkopiowanie pacy mistrza nie jest łatwe. No co ważne, uczysz się od nalebszych. Ja osobiście nie mam nic przeciwko(nazwijmy to )wymianie doświadczeń.No chyba że ktoś zrobi to lepiej odemie. To będę się gniewał :lol:

jacek
Kontaktowanie:

Postautor: jacek » 4 paź 2012, o 07:12

Myślę, że rację ma każdy z nas i bardzo podoba mi się wasze podejście. Mieszkam w Mikołajkach, w których nie ma ludzi kultywujących dawne tradycje, więc nie było kogo podpatrywać. Zaczynałem naukę zawodu w czasach kiedy internet mięli wybrańcy losu, a po trzecie i może zabrzmi to staroświecko, dużo modliłem się by móc tworzyć jak to moja dwuletnia córcia mówi jakieś cacuszka(mi pomogło i to bardzo). Aczkolwiek po tym co napisaliście dochodzę do wniosku, że nieraz dobrze byłoby zasugerować się jakimś motywem aby móc rozbudować go o własne inspiracje.

Wróć do „Powitanie”