Oświetlenie w kuźni

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Oświetlenie w kuźni

Postautor: BANAN » 17 lip 2012, o 08:20

Oglądając filnik Karola doszedłem do wniosku,że strasznie ciemno w jego kuźni.Klimat klimatem,ale dbajmy o własną kieszeń inaczej zaklad energetyczny nas do tego zmotywuje,tak jak mnie,gdy dostałem wyrównanie za energię.Wstawilem dodatkowe trzy okna pod samym sufitem i teraz nie mam potrzeby wlączać światła przez cały dzień.

O.K.

Re: Oświetlenie w kuźni

Postautor: O.K. » 18 lip 2012, o 19:58

masz rację energia jest coraz droższa . ale u mnie kuźnia i ,,montownia" to zupełnie inne pomieszczenia. w kuźni mam 2 lampy rzeliwnie z koszem z drutu ,,takie starocie dla klimatu " o mocy 2x 100w(nie często urzywane). nad kowadłem wisi krata na narzędzia w niej jest wmątowana oprawa halogenowa o mocy 500w z regulacją mocy(zwykły ciemniacz do światła). do takiej mocy musi być regulacja ,przy pełnej mocy nie widać temperatury stali i włosy siwieją :lol: jest jeszcze nad stolikiem podwójna retro świetlówka.

stolarczyki
Kontaktowanie:

Postautor: stolarczyki » 19 lip 2012, o 19:40

U nas mamy 3 małe okna i dwie świetlówki po 36v i to w jednym miejscu kuźni, więc do drugiej części żeby coś znaleźć trzeba iść z latarką :) Będziemy próbowali oświetlić kuźnię sześcioma świetlówkami liniowymi led z diodami smd (łączny pobór mocy 108v), podobno to dobre rozwiązanie i tanie.Okaże się.

O.K.

Postautor: O.K. » 19 lip 2012, o 21:29

myślałem o ledach do warsztatu ,oprawa jak halogen tylko led .mam w warsztacie do punktowego oświetlenia wiertarki szlifierki itd. lampki nabiurkowe z giętką rurką rodem z ikei + zarówka led , jeden punkt to 1.8w (można na noc nie wyłączać) :lol: ale 1.8 to troszke mało, kupiłem jedną led na próbe ,mam ją przy wiertarce. myśle że 5w bylo by O.K.

głównym źródłem światła w moim warsztacie to śwetłówki 2x po 32w i1x 32w ,

O.K.

Postautor: O.K. » 19 lip 2012, o 21:34

stolarczyki pisze:U nas mamy 3 małe okna i dwie świetlówki po 36v i to w jednym miejscu kuźni, więc do drugiej części żeby coś znaleźć trzeba iść z latarką :) Będziemy próbowali oświetlić kuźnię sześcioma świetlówkami liniowymi led z diodami smd (łączny pobór mocy 108v), podobno to dobre rozwiązanie i tanie.Okaże się.

Adam to ty

stolarczyki
Kontaktowanie:

Postautor: stolarczyki » 19 lip 2012, o 21:38

Tak to ja Karolu:)
z Kaliną obok.

O.K.

Postautor: O.K. » 20 lip 2012, o 21:30

Uściskaj ją od nas. Mocno .

O.K.

Postautor: O.K. » 20 lip 2012, o 21:34

stolarczyki pisze:U nas mamy 3 małe okna i dwie świetlówki po 36v i to w jednym miejscu kuźni, więc do drugiej części żeby coś znaleźć trzeba iść z latarką :) Będziemy próbowali oświetlić kuźnię sześcioma świetlówkami liniowymi led z diodami smd (łączny pobór mocy 108v), podobno to dobre rozwiązanie i tanie.Okaże się.

jaki to koszt :?:

O.K.

Postautor: O.K. » 20 lip 2012, o 21:41

BANAN pisze:Oglądając filnik Karola doszedłem do wniosku,że strasznie ciemno w jego kuźni.Klimat klimatem,ale dbajmy o własną kieszeń inaczej zaklad energetyczny nas do tego zmotywuje,tak jak mnie,gdy dostałem wyrównanie za energię.Wstawilem dodatkowe trzy okna pod samym sufitem i teraz nie mam potrzeby wlączać światła przez cały dzień.

Wstawienie okien w mojej kuźni odpada, 50 cm ściany z kamienia

stolarczyki
Kontaktowanie:

Postautor: stolarczyki » 22 lip 2012, o 10:10

O.K. pisze:

jaki to koszt :?:

Około 216 złotych za sztukę

Wróć do „Wyposażenie kuźni”