Zaproszenie do Kuźni Kurpiowskiej :)

umi

Zaproszenie do Kuźni Kurpiowskiej :)

Postautor: umi » 17 wrz 2013, o 23:16

Dawno się nie odzywałem pracując w skupieniu nad małym dziełem którego powstawanie dokumentowałem na Fb ;) https://www.facebook.com/marek.swiatkow ... 821&type=3 A dziś widząc szczęśliwy finisz pochwalę się Wam, Szacownemu Forum. W okolicach Pułtuska w Pniewie na terenach Puszczy Białej w połowie drogi między Pułtuskiem a Wyszkowem powstaje rekonstrukcja drewnianej kuźni kurpiowskiej. Kompletna i działająca. Mam nadzieję że to będzie nowe fajne miejsce na mapie do jak to nazywamy spotkań kameralnych nawet w większym gronie :) W związku z tym faktem chciałbym Wszystkich Sympatyków bardzo serdecznie zaprosić na małe spotkanie w tym mam nadzieję dla Wszystkich uroczym miejscu :)
Aby było po Bożemu i zgodnie z dawną tradycją Naszych Przodków , Ksiądz Proboszcz parafii w Pniewie poświęci to miejsce za miesiąc to jest 13 października 2013 AD po Sumie która odbędzie się o godzinie 11:00 w tamtejszym kościele. Wtedy też zechcemy oficjalnie rozpalić pierwszy ogień w palenisku i od tej pory niech się darzy temu miejscu. Od tego momentu zapraszam Wszystkich chętnych do spróbowania własnych sił przy kowadle i wspólnej zabawy.
Serdecznie Wszystkich z bliska i daleka zapraszam a na zachętę załączam kilka fotek jak powstawała ta budowla :D
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg

O.K.

Re: Zaproszenie do Kuźni Kurpiowskiej :)

Postautor: O.K. » 22 wrz 2013, o 20:16

Rewelacyjna kuźnia. Kawał roboty.
Ta kuźnia to rekonstrukcja ? To pewnie istnieją jakieś plany czy projekcik . Może przynajmniej szkic z wymiarami.

umi

Postautor: umi » 26 wrz 2013, o 13:54

Będziesz się śmiał bo cała dokumentacja to to co widać na zdjęciach :lol: Autentycznie , reszta to były zdjęcia istniejących i dobry cieśla znający miejscowy klimat ;) Można to chyba nazwać rekonstrukcją bo zachowana jest większość z zasad z tego terenu :)
Załączniki
Front.jpeg
Plan.jpeg
Palenisko.jpg

Awatar użytkownika
Edmar

Postautor: Edmar » 26 wrz 2013, o 15:18

Dla mnie taka kuźnia to marzenie chylę czoła, planuje podobną zbudować na mojej ziemi. Tylko nie mam pojęcia co do technik i metod ciesielskich.
A jak wygląda kwestia prawna z postawieniem takiej kuźni (pozwolenia) ?
Musimy żyć. Żyć tak, by później nikogo nie musieć prosić o wybaczenie.

umi

Postautor: umi » 26 wrz 2013, o 15:32

Wymiary tej kuźni zostały tak dopasowane aby nie wymagane było pozwolenie na budowę a jedynie zgłoszenie takiego budynku i luz ;) pamiętaj jeszcze o tym aby nie wylewać pod nią fundamentu bo może być dyskusja z urzędnikami :( Zrób konstrukcję na bloczkach i wszystko Ci wolno :D

umi

Postautor: umi » 30 wrz 2013, o 10:28

20 m2 pod dachem i otoczenie :)
Załączniki
12.jpg
13.jpg
23.jpg
21.jpg
22.jpg
20.jpg
18.jpg
19.jpg
15.jpg
16.jpg

umi

Postautor: umi » 11 paź 2013, o 15:18

Piękny i ciepły weekend się zapowiada . Zapraszam więc na niedzielną wycieczkę do Kuźni Kurpiowskiej w Pniewie. W południe podwoje kuźni dla Wszystkich chętnych będą szeroko otwarte :)
Załączniki
27.jpg

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Administrator » 11 paź 2013, o 20:48

No No:) piękna ta kuzienka umi. Jak marzenie!! Aż się prosi żeby ożyła!! Ja jestem bardzo ciekwa tej kolekcji podkówek. Masz w jakieś wyjątkowe?

umi

Postautor: umi » 14 paź 2013, o 12:51

Perełek to wśród tych podkówek nie ma ;) Raczej pospolicie spotykane wszędzie. Zawsze skupiałem się bardziej na narzędziach niż wyrobach :) Za to piękną kolekcję i mnóstwo informacji o podkuwaniu i historii podkowy można znaleźć w Muzeum w Ciechanowcu w dziale weterynaryjnym :) Mistrzostwo świata jak Oni podeszli do tego tematu :D Naprawdę polecam , ja dostałem tam oczopląsu :shock: Chociaż mam chyba pomysł jak powielić to co tam jest ;)

Awatar użytkownika
BANAN
Kontaktowanie:

Postautor: BANAN » 14 paź 2013, o 16:32

Lepiej opowiadaj jak było ;)

Wróć do „Rozmowy o wszystkim”