Nasze Kowalskie Serce

umi

Nasze Kowalskie Serce

Postautor: umi » 19 lis 2012, o 11:44

Czas Świąt Bożego Narodzenia i Nowy Rok zbliżają się w szybkim tempie . Widać to i czuć patrząc na witryny sklepów i strojące się już ulice w miastach . Sami powoli dajemy się wciągnąć w świąteczny nastrój. Myślę że wszyscy którzy tu są mają wrażliwe serca, nie tylko na piękno zaklęte w metalu ale również na świat Nas otaczający. A jaki on jest ? Dla niektórych ludzi trudny i czasami nie do przejścia. My sami borykamy się z przeciwnościami losu dźwigając jak to się mówi : własny krzyż . Jednak nie zamykajmy oczu jakimi jest Nasze serce . Wiemy że wszyscy kowale mają twarde i szorstkie dłonie. Ale w Naszych sercach pali się taki sam ogień dla innych ludzi jak w Naszych paleniskach . Nie chcę nic nikomu sugerować i występować tu w charakterze agitatora jakiejś konkretnej inicjatywy. Akcji świątecznych jest wiele i każdy może wybrać jakąś dla siebie, zgodną z własnym sumieniem i możliwościami. Albo podać rękę komuś w zupełnie inny nie zorganizowany sposób. Chciałbym jedynie aby każdy z Nas coś dobrego zrobił dla innych którzy są mniej zaradni życiowo albo splot życiowych wydarzeń nie pozwala Im się samemu podnieść. Myślę że każdy z Nas będzie miał z tego powodu radość w sercu , a podczas bilansu całego roku jaki często robimy w Nowy Rok, uśmiechnie się i stwierdzi że warto było. ;)

Pozdrawiam Wszystkich
umi :)
Załączniki
20121119_110301.jpg

O.K.

Re: Nasze Kowalskie Serce

Postautor: O.K. » 20 lis 2012, o 01:12

Jakie znajome serduszko ;)

umi

Postautor: umi » 20 lis 2012, o 11:52

Do takiego tematu potrzebowałem przykładu od porządnego Człowieka. Więc myślę że nie masz nic przeciwko że zamieściłem Twoje małe dzieło :)

O.K.

Postautor: O.K. » 20 lis 2012, o 20:02

Spoko, nie ma problemu :lol:

jacek
Kontaktowanie:

Postautor: jacek » 21 lis 2012, o 15:49

Kowalskie serduszka mają inne kształty, niż te pospolite, a i również biją inaczej. Piękna, pełna ekspresji forma.

Awatar użytkownika
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Administrator » 18 gru 2012, o 15:52

Popieram umi :) Tak niewiele trzeba wysiłku, żeby komuś pomóc. Już niedługo np. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i akcja gorących serc. A któż, jak nie kowale, ma taką władzę aby serce z metalu rozgrzać do czerwoności? Wiem, że wielu kowali bierze udział w takich akcjach a pokazy kucia serduszek cieszą się ogromną popularnością i są wielką atrakcją tego dnia. Polecam wszystkim organizatorm, bo doświadczenie wskazuje, że kujący kowale przyciągają więcej widzów niż kosztowne "gwiazdy estrady".

Wróć do „Rozmowy o wszystkim”